מוזיאון בית לוחמי הגטאות - תיירות לוחמי הגיטאות

מוזיאון בית לוחמי הגטאות - המוזיאון הראשון בעולם להנצחת השואה. 

לגלריית התמונות של המוזיאון לחצו כאן

המוזיאון פתוח בימים א-ה בין השעות 09:00-16:00

לפרטים נוספים: www.gfh.org.il

להזמנת סיורים: 04-9958035


על אם הדרך, בין עכו לנהריה, תבחינו בכמה מבנים יוצאי דופן על רקע אמת המים העתיקה. בנסיעה איטית מבחינים גם בשלט של מע"צ שעליו הכיתוב: בית לוחמי הגטאות ובשוליו - סימון מוזיאון.

השם "בית לוחמי הגטאות" הוא שריד לתקופה אחרת, בה היינו פחות עסוקים ב"לעשות לביתנו" ויותר עסוקים ב"לעשות לבית של כו-ל-נו". את המוזיאון קוממו מייסדי קיבוץ לוחמי הגטאות,שהגיעו מ"שם" עוד לפני שהקימו את ביתם שלהם.

ה"בית" עודו ניצב על הגבעה, על צוותו הייחודי והאיכותי, כמגדלור, ומבקש להאיר לנו דרך,להעיר מחשבה. לשלב את התובנות המורכבות של סיפור המלחמה ההיא בהוויה הלא פשוטה שלנו כאן ועכשיו, ולהתמודד טוב יותר עם השאלות התרבותיות, החברתיות והמוסריות שהוא מעלה.

בשנים הראשונות הדריכו במוזאון חברי קיבוץ לוחמי הגטאות עצמם והתיווך היה מינימאלי. ובכך ייחודו של ה"בית". איך מספרים סיפור של זיכרון ועדות, חורבן ותקומה, 70 שנה אחרי המלחמה בעידן בו הכול מוכרח להיות מידי ומהיר "אינסטנט"? איך ממשיכים להנחיל סיפור אישי מאוד אך גם אוניברסאלי אשר מייחד אותנו כחברה, כישראלים?

בדיוק בשאלות אלו עוסק המוזיאון המציע סיורים בתערוכות, ימי עיון ומפגשי שיח ותרבות לקהלים מגוונים. קמפוס בית לוחמי הגטאות מורכב משני מוזיאונים: המוזיאון ההיסטורי הכולל תערוכות היסטוריות קבועות ומתחלפות, ומוזיאון יד לילד המספר את סיפור השואה לילדים באמצעות סיפוריהם של מי שהיו ילדים אז.  הקמפוס כולל גם ארכיון וספריה.